Networking

Eveniment de networking pentru facilitarea integrării în comunitate a cercetătorilor străini

Dr. Shashwati Sen Yeram, Head of Crystal Technology Section, Homi Bhabha National Institute, Mumbai, India

8 iulie 2024

În data de 8 iulie 2024, a fost organizat un eveniment de networking pentru a ușura integrarea în comunitate a doamnei cercetător Dr. Shashwati Sen Yeram, directorul Secției de Tehnologie a Cristalelor de la Institutul Național Homi Bhabha din Mumbai, India. Dr. Shashwati Sen Yeram a inițiat o discuție captivantă despre creșterea și caracterizarea monocristalelor, punând accent deosebit pe utilizările lor în detectarea radiațiilor. Expertiza și contribuțiile sale în acest domeniu au îmbogățit cunoștințele tuturor participanților și au creat oportunități pentru schimb de idei, contribuind astfel la integrarea sa în comunitatea fizicienilor din regiunea de Vest.