Vizite în școli și licee

Fiecare vizită este o oportunitate de a încuraja curiozitatea, de a inspira imaginația și de a construi punți către viitorul științific al tinerilor noștri. Indiferent dacă explorăm lumea microscopului sau căutăm răspunsuri în stelele din cosmos, suntem dedicați să oferim oportunități accesibile și captivante pentru elevii de toate vârstele și nivelurile de cunoștințe. Într-o societate în care știința și tehnologia sunt motoarele inovației, fiecare vizită într-o școală sau liceu devine un pas înainte către un viitor mai luminos și mai bine informat pentru toți. Călătorim prin universul fascinant al științei, aducând magia și uimirea în sălile de clasă.

Echipa Centrului de Consiliere și Orientare în Cariera de Cercetare din regiunea de Vest împărtășește entuziasmul pentru cunoaștere cu elevii pe care îi vizitează și se străduiește să răspundă întrebărilor despre ce înseamnă o carieră în cercetare și care sunt provocările curente cu care se confruntă știința.

Pentru înscriere, vă rugăm să completați Formularul de înscriere pentru vizite de promovare a științei în școli/licee. Veți fi contactați ulterior înscrierii, pentru a stabili detaliile legate de organizarea vizitelor.